فن تابلویی

فن تابلویی:

جهت خنک کردن قطعات الکتریکی و بالا بردن عمر مفید و محافظت از محصولات الکتریکی از فن تابلویی استفاده می شود. فن‌های تابلویی بر اساس کاربرد دارای قاب با سایز‌های مختلف و نیز پروانه‌هایی با جنس های متنوع می‌باشند.

فن تابلویی برق معمولا در یک قاب مربع شکل در ابعاد و جنس‌های مختلف تولید می شود. 

فن های پر فروش در بازار معمولا در سایزهای 12*12 و 20*20 تولید می‌شود. پرمصرف ترین فن های تابلویی شامل سایز های ۸*۸، ۹*۹، ۱۲*۱۲، ۱۳*۱۳، ۱۵*۱۵، ۱۵*۱۷، ۲۰*۲۰، و ۲۵*۲۵ است.

 

کاربرد فن تابلویی:

به دلیل کارکرد قطعات الکتریکی داخل تابلو برق‌ها و با بالا رفتن دمای داخل آن ها برای جلو گیری از گرمای بالای آن ها همچنین ایجاد جرقه و تولید آتش، خطرات جدی‌تر از فن تابلویی استفاده می‌کنند. این فن‌ها در کابین‌های آسانسور و قطعات کامپیوتری از جمله مادربرد کاربرد دارند.

انواع فن تابلویی با توجه به کاربرد آن:

این فن با‌توجه به موتوری که در آنها مورد استفاده قرار گرفته به دو مدل تقسیم می شوند:

  1. فن تابلویی AC

  2. فن تابلویی DC

جنس فن تابلویی از چیست؟

از عوامل مهم در انتخاب فن مناسب توجه به جنس فریم می‌باشد. جنس فریم ( بدنه فن ) و پره ها با توجه به کاربرد آنها  از فلز و یا پلاستیک است. در فن های تابلویی با کیفیت تر( ضد انفجار ) جنس بدنه و پره ، هردو از فلز می‌باشد. در مدل های با کیفیت بالاتر جنس فریم از فلز (معمولا آلومینیم) بوده و در محصول پر کاربرد ضد انفجار جنس بدنه و پره های فن هر دو از فلز ساخته شده است..

قیمت فن تابلویی در بازار به چه عواملی بستگی دارد؟

فن تابلویی در بازار با توجه به برند های مختلف و نیز بر حست سایز، جنس بدنه و پره ها قیمت‌های مختلفی دارد. بنیس کمپانی توزیع کننده بی واسطه انواع فن‌ها می باشد لذا قادر است تمامی محصولات را با قیمت مناسب در اختیار همکاران و مصرف کنندگان قرار دهد. در صورت مشاوره جهت خرید با متخصصان فروش این مجموعه تماس بگیرید.

 

1234567مجموع 122 محصول
1234567مجموع 122 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :